Kalėdinėje Klaipėdoje begalė eglučių aš siūlyčiau aplankyti bent dvi Fridriko pasažo ir Meridiano eglutes.
Fridriko pasažas - Memelio ir Danės upių santakoje buvo pastatyta Memelburgo pilis ir apie ją pradėtas kurti Klaipėdos miestas. Po kelių šimtmečių sparčiai apgyvendinamos aplinkinės teritorijos virto pilies priemiesčiais.
Istorinė Klaipėdos senamiesčio vieta, kur šiuo metu įsikūręs Friedricho pasažas, XVI-XVII a. buvo apgyvendinta kareivių ir žvejų bei priklausė Odų gatvės priemiesčiui. XVII a. pabaigoje priemiestis išsiplėtę ir buvo pavadintas Friedricho miestu, kuris 1722 m. 
Meridianas – dovana  iš Suomijos po antro  pasaulinio  karo šalys  kurie nukentėjo.
Meridiano laivas – medinis burinis laivas (barkentina) Klaipėdoje, miesto simbolis, viena iš turistų lankomiausių  vietų uostamiestyje. Prišvartuotas miesto centre, kairiajame Danės krante


Gidas MatasSveiki skaitytojai aš su draugais aplankiau kalėdinę Klaipėdą ir noriu parekomenduoti šias vietas:

 Žvejo skulptūrą – tai K. Kisieliui pastatytas paminklas, seniau jo vietoje stovėjo skulptūra  Napoleono pralaimėjimui išreikšti. Kaminkrėtį – tai skulptūra kaminkrėčių legendai atgaivinti. Legenda – sutikus kaminkrėtį reikia patrinti jo sagą sušnabždėti norą ir jis išsipildo. Štai vietos, kurias aš siūlau aplankyti.

Linkiu gerų emocijų lankant šias vietas. 

Gidas Edvinas 


Klaipėda-Memelis

Šis miestas turi labai gražų senamiestį ir daug gražių skulptūrų. Mano mėgstamiausia skulptūra yra Frydricho pasaže stovintis žmogeliukas.

Aplankykite Antaną Poškevičių ant motociklo, kuris yra pirmasis Lietuvos motociklininkas apvažiavęs visą Baltijos jūrą.

Einant link jo praeisite pro senojo Memelio gatveles, kuriose pamatysite labai gražių Vokiško stiliaus namų.

Jei užmatysite peliuką netoli Rotušės aikštės, neužmirškite patrinti jį ir sugalvoti norą.(Jis išsipildys).

Gidas TaurasKlaipėdoje daug eglučių tačiau viena iš gražiausių yra Friedricho pasaže. Dar XVI-XVII a. čia gyveno kareiviai ir žvejai, o vėlesniais laikais Friedricho mieste apsistojo amatininkai, pirkliai. Po Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo, istoriniai Friedricho pasažo pastatai prikelti naujam gyvenimui. Iš jų iškeldinti įstaigų biurai, o pastatai buvo rekonstruoti, išlaikant jų istorinį paveldą bei autentiškumą.

Klaipėdoje Jūs galite sutikti „Katiną džentelmeno veidu“, „Senamiesčio pašto balandžius“, „Pelę“, „Kaminkrėtį“  ir kitus.

Gidas RobertasKalėdinėje Klaipėdoje yra daug vietų kuria gali aplankyti. Siūlyčiau aplankyti bent kelias vietas.

 

                                                               Skulptūra „Laukinis vyras“

Objekto adresas: Tiltų gatvė 26A, Klaipėda, Lietuva

Savivaldybė: Klaipėda

XVII a. pirmoje pusėje Klaipėda buvo apjuosta pylimais. Apjuosti gynybinių pylimų kūrėsi du rajonai: Senamiestis ir Odų. Juos skyrė Senosios Danės vaga, tekėjusi dabartinės Didžiosios Vandens gatvės vietoje.

1693 m. Odų rajonui (čia gyveno "nešvarių" profesijų atstovai: odminiai, pirtininkai...) buvo suteikta privilegija, jis pavadintas Frydricho miestu. Nors šis "miestas" turėjo savo emblemą ir vėliavą, vienodų juridinių teisių su Senamiesčiu negavo.

1722 m. Frydricho miestas buvo prijungtas prie Senamiesčio "Senoji Klaipėda.Frydricho miesto emblemos-herbo akcentas skulptūra „Laukinis vyras“ tapo nuoroda į "Friedricho pasažą" – uždarą kavinių, restoranų gatvelę. Beveik trijų metrų aukščio skulptūrinės kompozicijos kūrėjas ‒ Svajūnas Jurkus. Laukinis vyras, vainikuotas ąžuolo lapų vainiku, atsirėmęs į inkarą, susieja praeitį su dabartine gatvelės paskirtimi, o ant pjedestalo esančios plaketės priverčia praeivį nusišypsoti... Darbus finansavo pasažo savininkai 

Naktinė Klaipėda

Aš rekomenduoju aplankyti naktinę kalėdinę Klaipėdą.  Naktyje miestas atrodo ypatingai, čia šviečia gražios lemputes. Pasiimkite pačiūžas ir praleiskite valandėlę miesto čiuožykloje po atviru dangumi.

Neužmirškite nusipaveiksluoti prie miesto eglutės su balta meška! 

Kalbant apie Kalėdų dvasią reikia kalbėti apie eglutes! Štai kelios iš gražiausios Kalėdų eglutės Klaipėdoje!


Gero vakaro!

Gidas EinorasKalėdinėje Klaipėdoje gausu miesto simbolių. Bet mano mėgstamiaus „Meridianas“:

BARKETINOS "MERIDIANAS" ISTORIJA

 1948 m. Suomijoje pastatyta barkentina „Meridianas“ dvidešimt metų plaukiojo jūromis kaip mokomasis burlaivis bei tarnavo ugdant būsimuosius jūreivius ir kapitonus. 1968 m. laivas buvo nurašytas, tačiau tuo jo istorija ne tik nesibaigė, bet pasuko nauja vaga, kuri lėmė, kad „Meridianas“ tapo neatsiejama Klaipėdos miesto kraštovaizdžio dalimi bei uostamiesčio simboliu.

Po nurašymo burlaivis buvo parplukdytas į Klaipėdą ir perduotas uostamiesčio valgyklų, restoranų ir kavinių trestui. Atlikus laivo rekonstrukciją ir pritaikius jį viešojo maitinimo veiklai, laivas buvo prišvartuotas prie Danės upės krantinės ir 1971 metais jame pradėjo veikti restoranas, kuris dar ir šiandien klaipėdiečiams bei miesto svečiams kelia nostalgiškus prisiminimus.

Gidas NojusKlaipėdoje yra daug gražių vietų, bet man gražiausios buvo: ,,Laukinio vyro‘‘ skulptūra, ,,Friedricho pasažo‘‘ eglutė, ,,Stebuklingojo peliuko“ skulptūra, ,,Katinas džentelmeno veidu‘‘, o labiausiai man patiko motociklininkas Antanas Poška, menininko Arūno Sakalausko sukurta skulptūra. Šis objektas greitai tapo nauju traukos centru. Prie skulptūros atvyksta ir miestiečiai, ir turistai. Vaikai džiaugiasi, kad gali užlipti ir pasėdėti ant motociklo. Šis paminklas tapo keliautojų simboliu. Kiekvienas, suplanavęs didesnę kelionę ar grįžęs iš jos, raginamas ateiti prie skulptūros ir pakabinti ant metalinio rato apačioje kokį nors išvykos simbolį. Teigiama, kad bronzinis motociklas, ant kurio sėdi A.Poška, turi mistinių savybių. Kiekvieną patrynusį transporto priemonės žibintą žmogų turi aplankyti sėkmė.

Gidas ViliusŽiemą Klaipėdoje yra daug gražių vietų, bet siūlyčiau aplankyti kelias skulptūras kaip   „Juodąjį vaiduoklį“, „Senamiesčio pašto balandžius“, „Kaminkrėtį“, „Slibiną“.

Senamiestyje ant sienos priešais "Pėdos" galeriją įkurdintas „Slibinas“. Apie 145 kg sverianti 320 cm ilgio plieno, bronzos bei granito skulptūra – tarsi mistinis Klaipėdos vardo atsiradimo legendos įamžinimas. Slibino skulptūros kūrėjas–dailininkas Vytautas Karčiauskas. Dailininkas pasakojo, jog idėja sukurti „Slibiną“ kilo perskaičius padavimą apie du brolius, kurie išėjo ieškoti vietos miestui. Vienas išėjo aplinkkeliu palei upę, kitas pasirinko artimesnį kelią per pelkes ir pražuvo. Vėliau brolis radęs pražuvėlio pėdsakus ir klaikią pėdą. Toje vietoje vėliau brolio atminimui atsiradusi Klaipėda.

Gidas MironasSveiki atvykę į Klaipėda

Sveikinu Jus atvykusius į Klaipėdos senamiestį. Čia yra daugybe vietų, kurias yra būtina pamatyti, pavyzdžiui Friedricho pasažas, „Stebuklingasis peliukas“. Mano nuomone geriausios vietos yra šios:

 Klaipėdos centrinė eglė kurios įžiebimas buvo 2019-11-29. Šią eglę mums padovanojo Klaipėdos rajono gyventojai, ši eglė yra tikra. Aišku kai kam ši eglė atrodo nuobodžiai nes ji išpuošta tik oranžine girlianda, o man asmeniškai ji atrodo minimalistiškai. Keliaukime link  stebuklingo peliuko. Jei nori kad tavo didžiausi norai išsipildytų pašnabždėk šį burtažodį "Mintis paversk žodžiais - žodžiai taps stebuklais" ir autorių teigimu tavo norai turės išsipildyti.

Gidas PijusVakare siūlyčiau apsilankyti Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje, kur jau šeštą kartą buvo įžiebtos įvairių miesto organizacijų, įstaigų, įmonių, mokslo ir ugdymo įstaigų pagamintos kūrybiškos ir originalios kalėdinės eglutės.

Bibliotekos kiemelyje šiemet suspindo net 45 eglutės. Visos jos išsiskiria originalumu.

Gidas Ignas